Symbole zła

pentagram i odwrócony pentagram Wraz z kultem i fascynacją złem, pojawiły się różnorakie jego symbole. Jednym z najbardziej znanych graficznych znaków zła jest pentagram. Jest to odwrócona gwiazda pięcioramienna. Dwa górne rogi gwiazdy oznaczają współistnienie dobra i zła we wszechświecie. Górne ramie w odwróconym znaku zwrócone jest do dołu oznacza opozycję zła i jego przewagę nad chrześcijaństwem. Środkowe koło symbolizuje ochronę przed innymi złymi mocami. Niektóre symbole zła są wyrazem braku szacunku i prześmiewczego stosunku do biblijnych symboli religijnych.

Głowa kozła
Kozia głowa jest nawiązaniem do baranka, który symbolizuje niewinność i ofiarę Chrystusa za grzechy ludzkości. Wizerunek głowy kozła bywa wpisywany w odwrócony pentagram.

Wiele symboli zła wyśmiewa największy i najważniejszy symbol chrześcijaństwa, jakim jest krzyż. Jest on przedstawiany w różnych postaciach i z różnymi dodatkowymi elementami.

Krzyż odwrócony
Krzyż noszony do góry nogami, oznacza satanizm i negatywny stosunek do wszystkiego, co związane z chrześcijaństwem.

Krzyż Nerona
Złamany krzyż, nazywany także krzyżem Nerona, to krzyż, którego ramiona są zagięte do dołu. Na takim krzyżu stracono św. Piotra, a złamane ramiona symbolizują zwycięstwo Cesarstwa Rzymskiego nad chrześcijaństwem. Wpisany w koło, krzyż Nerona stał się rozpoznawalnym symbolem pacyfistów.

Krzyż z kokardą
Krzyż z kokardą to bardzo stary egipski symbol płodności i życia. Obecnie posługują się nim grupy zajmujące się okultyzmem i magią. Krzyż z kokardą w grupach tych jest znakiem orgii, rozwiązłości seksualnej i pogardy wierności i życia w czystości.

Krzyż szatański
Krzyż szatański, to znak krzyża uzupełniony niedomkniętym okręgiem, interpretowanym także jako pytajnik. Krzyż ten ma wyrażać pomieszanie i nieład, jakiemu uległo chrześcijaństwo, a także zwątpienie w najważniejsze przesłanie chrześcijaństwa, że Chrystus poniósł śmierć dla zbawienia ludzkości.

Piorun
Szatan jest siłą niszczącą, dlatego jego symbolem jest często błyskawica.

Szatańskie oko
Władca piekieł nazywany Lucyferem symbolizowany był przez na wpół zamknięte oko. Chodzi o to, by ukazać diabelską przebiegłość i skrytą obserwacje ludzkich poczynań. Szatańskie oko łzawi, gdyż nie udało mu się posiąść władzy nad wszystkimi duszami

Skarabeusz
Skarabeusz to zaadoptowany przez wyznawców szatana, egipski symbol reinkarnacji, boskości i odrodzenia. Święte żuki odradzały się same z siebie, dlatego wierzono, że są bytami boskimi. Skarabeusz ma chronić noszącego go człowieka przed przeciwnościami, nadając mu niezwykłą moc.

Uwaga na symbole!!! Symbole zła i satanizmu bywają często elementami nowoczesnej biżuterii. Wielu ludzi nosi je nie uświadamiając sobie tego, co w rzeczywistości symbolizują. Warto więc zastanowić się zanim sobie lub komuś kupimy naszyjnik z dziwnie wyglądającym krzyżem, odwróconą gwiazdą, głową kozła lub skarabeuszem, gdyż nosząc go lub ofiarując innej osobie, możemy być odebrani, jako osoby mające przekonania, których naprawdę nie mamy.

Amulety

Magiczne amulety kojarzą nam się z czymś starym i nie przystającym do naszych czasów. Współczesny człowiek nie może przecież wierzyć, że jakiś kamień lub pierścień uchroni go od przeciwności losu. Nic bardziej mylnego. Posługujący się na co dzień całą gamą elektronicznych urządzeń ludzie, bardzo chętnie oddają swój los we władanie amuletów, o których magicznych właściwościach przekonują inni ludzie, czerpiący zyski z ich sprzedaży.

Pierścień Atlantów
pierścień atlantów Do najpopularniejszych i najchętniej noszonych dziś, zaklinaczy rzeczywistości, należy pierścień Atlantów. Pierścień ów został znaleziony w Egipcie w XIX wieku. Nie pasował on jednak do egipskiej tradycji, jego pochodzenie przypisano więc mitycznemu ludowi Atlantów, zamieszkujących mityczną Atlantydę. Wyspa ta miała istnieć jeszcze zanim powstała Grecja. Naprawdę jest on symbolem zła i odwrócenia się od wiary, Jezusa i Kościoła. Pierścień Atlantów jest duży i szeroki, wykonuje się go z metalu, choć zdarzają się egzemplarze zrobione z czystego srebra lub złota. Centralną część pierścienia stanowi znak, składający się z trzech wąskich prostokątów i kilku mniejszych po obu ich stronach. Znak zawiera też trójkąty o równych ramionach. Działanie amuletu jest dziś interpretowane jako ochrona przed złem i agresją z zewnątrz. Mówi się też, że noszenie tego pierścienia, sprzyja zachowaniu zdrowia i chroni od cierpienia. Noszony na palcu pierścień, ma zapewniać człowiekowi nietykalność, a także posiadać moc uzdrawiania. Ludzie noszący ten pierścień mają doświadczyć rozwoju niesamowitej intuicji i niezwykłej wiedzy paranormalnej. Niektórzy z nich mogą stać się nawet jasnowidzami. Działanie pierścienia jest uzależnione od wyboru najlepszego egzemplarza. Wybór tego jedynego pierścienia, przeznaczonego dla danej osoby, odbywa się z użyciem wahadełka. Pierścień też przynosi inny pożytek, w zależności od tego na jakim palcu się go nosi. Założenie go na palec wskazujący ma podnieść umiejętność rozumienia świata i zachodzących w nim zjawisk. Nie wolno wymieniać się pierścieniami, ani pożyczać ich innym osobom.

Przeplatana wstążka
Popularnym dziś amuletem jest także przeplatana wstążka. Jest to symbol całkowitego powiązania ze wszechświatem i jego mocarstwami. Cokolwiek to znaczy, brzmi atrakcyjnie i nowocześnie. Jeśli trzeba, można poczuć się mocarzem, nosząc przy sobie kawałek splecionej tasiemki.

Kościół o amuletach
Z punktu widzenia Kościoła, członkowie jego wspólnoty, a więc wszyscy, którzy przyjęli chrzest, popełniają grzech, ufając talizmanom zamiast pokładać ufność i nadzieję w Chrystusie. Talizmanom i amuletom przypisuje się bowiem moc, którą – dla wierzących – powinien mieć jedynie Bóg. Wiara w magiczne przedmioty jest więc grzechem przeciwko pierwszemu przykazaniu: „Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną”. Egzorcyści ostrzegają, że zbytnia ufność w tego typu ochronę kończy się często uzależnieniem duchowym, depresją i całkowitym zniewoleniem.

Liczba 666

liczba 666 Trzy ustawione w jednym szeregu szóstki, są symbolem szatana, który znają nawet ci, którzy nigdy nie interesowali się wiedzą tajemną, okultyzmem, New Age itp. W księdze apokalipsy, św. Jan nawołuje do obliczenia imienia bestii, której liczba wynosi 666. Bierze się to stąd, że w czasach starożytnych, imiona często wyrażano przy pomocy cyfr. Cała biblia zawiera wiele symboli liczbowych. I tak na przykład liczba 7 jest symbolem doskonałości i boskości. W jednej ze scen biblijnych, apostołowie pytają Jezusa czy swoim winowajcom mają aż 7 razy wybaczać winy. Liczba ta symbolizowała także nieskończoność. Chrystus odpowiedział im, że nie 7, ale 77 razy mają wybaczać tym, którzy ich krzywdzą. Liczba 6 oznacza w biblii człowieka, czyli byt przeciwny do boskiego, niedoskonały buntujący się przeciw Bogu, słaby i skoncentrowany na sobie. Pierwsza wzmianka o tej liczbie znajduje się na początku, w rozdziale opowiadającym o stworzeniu Adama. O liczbie sześć można przeczytać za każdym razem, gdy w biblii opisywane jest jakieś odstępstwo człowieka od przykazań boskich. Nie trudno się domyśleć, że kolejną sytuacją, w której się ona pojawia, jest zabójstwo dokonane przez Kaina na swoim bracie Ablu. Liczba 6 symbolizuje ludzką pychę i chęć wywyższania się ponad inne stworzenia oraz dorównywania Bogu. Szóstka była liczbą, która dominowała w Babilonie. Według niej mierzono czas, budowano posągi bogów liczące sześćdziesiąt łokci wysokości i sześć łokci szerokości itp. Babilończycy czcili boga Stura, którego symbolem była liczba 666. Bóstwo Babilończyków, było czczone także przez Rzymian, a pierwsi chrześcijanie nazywali je Saturnem, bogiem słońca. Liczba 666 stała się dla pierwszych wyznawców Chrystusa symbolem Rzymu i prześladowań. Nawiasem mówiąc, nasza godzina ma sześćdziesiąt minut, a minuta sześćdziesiąt sekund. Nic więc dziwnego, że ważna dla pogańskich Babilończyków szóstka, stała się biblijnym symbolem odejścia i sprzeniewierzenia się bogu, czego tak często dopuszczają się grzeszni ludzie. Liczba 6 jest prawie siódemką, to też nie jest przypadkowe. Człowiek może wydawać się sobie bardzo podobny do Boga, ale w rzeczywistości taki nie jest. Jeśli więc symbolem grzesznego i pełnego pychy człowieka jest liczba 6, to potrójne jej wzmocnienie oznacza samo zło, czyli bestię, czyli szatana. Człowiek poddany złu zostanie naznaczony piętnem szatana. Człowiek oddany Bogu otrzyma boską pieczęć. Według apokalipsy, gdy nadejdzie czas końca, większość ludzi podda się złu. Jedni zrobią to z przekonania, a drudzy ze strachu. Liczbą 666 tatuują swoje ciała wyznawcy szatana. Wielu robi to dlatego, gdyż jest to modne i kojarzy się z oryginalnością i posiadaniem własnych przekonań o naturze świata i rządzącymi nim siłami.

© Diabeł.pl | Kontakt z diabłem